Historia Powstania Fundacji Akademia Boreliozy

Fundacja Akademia Boreliozy narodziła się z niewielkiego projektu, który z każdym kolejnym dniem rósł w siłę oraz zwiększał zainteresowanie osób chorujących na boreliozę i wszystkich pragnących poszerzyć własną wiedzę na temat diagnostyki, czy leczenia tej niezwykle niebezpiecznej choroby. Mózgiem i sercem całego przedsięwzięcia jest Michał Szebestik – mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci, w przeszłości zawodowy sportowiec, a obecnie sędzia bokserski związany z Polskim Związkiem Bokserskim.

Nietrudno domyślić się, że podjęcie przez Michała takiej inicjatywy zrodziła się na drodze własnych potrzeb. Sam, jako ofiara boreliozy zderzył się z trudną rzeczywistością – lekarze i specjaliści decydowali się na wykorzystanie nieskutecznych form terapii, a zaproponowana diagnostyka nie przynosiła pożądanych efektów. Stąd też zdecydował się wyjść naprzeciw innym osobom walczącym z boreliozą, które mogły doświadczyć równie nieefektywnej terapii.

Początkiem była niewielka grupa na Facebooku i kanał na YouTube, które pozwoliły Michałowi publikować własne spostrzeżenia oraz materiały związane m.in. z badaniami, leczeniem, opieką czy samodzielnym postępowaniem w przypadku boreliozy. Wyjątkowo wartościowe okazały się zaprezentowane wywiady z osobami chorymi. Nagrania i treści w krótkim czasie dotarły w dalsze rejony internetu i stopniowo zaczęły powiększać społeczność online.

Ogrom pozytywnych opinii i duże zainteresowanie skłoniły Michała do jeszcze większego zaangażowania się w rozwój własnego projektu. Dziś wspomniana grupa liczy ponad 10 tysięcy uczestników, a rzeczony kanał osiągnął ponad pół miliona wyświetleń. Liczby stanowiły niezbity dowód, aby nie przestawać i dotrzeć do jeszcze większej liczby osób pragnących zwiększyć własną wiedzę na temat boreliozy.

Dlatego też powstała Fundacja Akademia Boreliozy, która codziennie powiększa grono swoich uczestników i stara się spełniać dawno zaplanowaną misję – zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa o boreliozie oraz przekazywania najnowszych informacji ze świata nauki, które mogą wspomóc diagnostykę i leczenie tej choroby.